Przed podjęciem decyzji dotyczącej pracy za granicą budzi się w nas wiele pytań i wątpliwości. Komfort i bezpieczeństwo naszych pracowników są najważniejsze, dlatego też odpowiemy na wszystkie Państwa pytania. Poniżej przedstawiliśmy listę najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami.

1. Jakie niezbędne dokumenty należy dostarczyć, aby ubiegać się o pracę?

Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy w języku polskim oraz dostarczyć aktualne zdjęcie. Można to zrobić drogą pocztową, telefoniczną lub mailową.

2. W jakim stopniu muszę władać językiem niemieckim, aby otrzymać pracę?

Od naszych pracowników oczekujemy przede wszystkim znajomości języka niemieckiego na poziomie komunikatywnym. Zdarzają się jednak oferty dla osób ze słabszą znajomością języka niemieckiego.

3. Czy mogę podjąć pracę nie mając doświadczenia

Tak. Firma SCG umożliwia podjęcie pracy również osobom nie posiadającym doświadczenia. Część naszych klientów to osoby nie wymagające fachowej opieki, nie cierpiące na żadne skomplikowane choroby. Są to ludzie samotni, którzy potrzebują pomocy i wsparcia w życiu codziennym.

4. Jak długo czeka się na ofertę pracy?

Staramy się, aby okres oczekiwania na ofertę był jak najkrótszy. Pierwszy kontakt z naszej strony zwykle ma miejsce w ciągu 24-48h od otrzymania zgłoszenia (formularza). Oferty pracy przedstawiamy najczęściej na przestrzeni 2-10 dni.

5. Czy jest to praca legalna?

Tak. Oferujemy wyłącznie legalne zatrudnienie na podstawie umowy cywilnoprawnej.

6. Czy będę ubezpieczona/y?

Tak. Państwa bezpieczeństwo jest dla nas sprawą priorytetową. Każda kandydatka / każdy kandydat otrzyma kartę ubezpieczeniową, uprawniającą do korzystania z usług medycznych. Ponadto dla każdej osoby współpracującej z naszą firmą odprowadzamy wszystkie obowiązkowe składki ZUS, co ma również wpływ na wysokość przyszłej emerytury.

7. Jakie wysokie jest wynagrodzenie?

Na wysokość zarobków mają wpływ kwalifikacje opiekuna / opiekunki, znajomość języka niemieckiego oraz stan zdrowia podopiecznego. Na najlepiej płatne oferty największe szanse mają osoby z dobrą lub bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego. Zawsze staramy się jednak wynegocjować jak najkorzystniejsze warunki finansowe dla naszych pracowników.

8. Czy wynagrodzenie wypłacane jest w zł czy w Euro?

Dajemy możliwość wybory waluty, w jakiej ma być wypłacane wynagrodzenie.

9. Na jaki okres mogę wyjechać?

Z reguły oferujemy wyjazdy od jednego do kilku miesięcy. To do Państwa należy jednak ostateczna decyzja na jaki okres chcieliby Państwo wyjechać.

10. Jak mam dojechać do Niemiec?

Całą organizacją dojazdu do domu osoby podopiecznej zajmują się nasi koordynatorzy. Korzystamy ze sprawdzonych autobusów liniowych lub minibusów, które dowożą Was pod sam dom osoby podopiecznej.

11. Czy pracując w Niemczech muszę ponosić jakieś wydatki na zakwaterowanie lub wyżywienie?

Nie. Goszcząca rodzina zapewnia bezpłatne zakwaterowanie oraz wyżywienie, pokrywane są również koszty dojazdu.

12. Czy będę tam zdany/a sam/a na siebie?

Nie. Dokładamy wszelkich starań aby nasz personel otrzymywał od nas jak najwięcej pomocy i wsparcia. Z naszymi pracownikami pozostajemy w kontakcie przez cały okres ich pobytu.

Masz jeszcze pytania? Skontaktuj się z nami
Do kontaktu
Wszelkie prawa zastrzeżone © Strategy Consulting Group
Realizacja nomonday.pl